تاثیری که کار آفرینی بر زندگی ما دارد.

ریسک و آزمایش چیزهایی هستند که همه ما می توانیم آن را انجام بدهیم و فقط مخصوص حرفه ای ها نیستند. ما اغلب از کارآفرینان به عنوان شخصیت های بزرگتر از زندگی فکر می کنیم. آنها خطرات زیادی را سپری کرده اند. آنها قوانین خود را می سازند. آنها نوآوری می کنند و آزمایش می کنند، همه چیز را مورد بررسی قرار می دهند. تقریبا به نظر می رسد که کارآفرینان از یک نژاد جدا هستند. اما آنها این گونه نیستند همه ما هر روز در زندگی با ریسک پذیری و خلاقیت روبرو هستیم و همانطور که می بینیم، می توانیم بگوییم که همه ما می توانیم از این صفات هم در زندگی و هم در حرفه خود استفاده کنیم.

خوب این به چه معنی است ؟ در هر جنبه ای از زندگی ما با موضوعات زیادی درگیر هستیم .مگر جز این است که ما خلاقانه فکر می کنیم و اغلب اوقات در زندگی خود ریسک می کنیم . اگر بخواهیم ما یک کارآفرینی را شروع کنیم، باید  ماجراجو باشیم یا باید امتحان کنیم و چیزهای جدید را آزمایش  کنیم. مطمئنا، همه ما در مراحلی از زندگی مواجه شده ایم که مجبور باشیم چیزهای جدیدی را امتحان کنیم و از منظر تازه به جهان نگاه کنیم. اما ما اغلب این گونه نیستیم . بنابراین مهم است که در هر لحظه ای از زمان به خودمان  یادآوری کنیم که با در نظر گرفتن این چالش، ما می توانیم چیز های بیشتر بدست آوریم.


همه چیز از ابتدا وجود دارد.

بدانیم که همه چیز از ابتدا وجود دارد این کمک می کند تا به یاد داشته باشید که همه این ها یک بار به طور طبیعی برای ما آماده شده است.فکر کنید یک کار آفرین یک مبارزه سه ساله سر یک پروژ ه دارد . یک نفر می خواهد به او کمک کند – اما او سه سال کمک را رد می کند و به شدت می گوید: «من این کار را انجام می دهم» او مالک این پروژه است و در آن غرق  شده است. رضایت او غلبه بر چالش ها است . این است روحیات یک کار آفرین. البته خوب بهتر است از کمک دیگران هم استفاده کنیم برای مثال عرض کردم که با روحیات یک کارآفرین آشنا باشید که چقدر جنگندگی دارد و اصرار بر این که باید پروژه را به سرانجام برساند.

چشم انداز کارآفرینی در زندگی ضروری است. ما همیشه می توانیم "چرا" را در هر مرحله از زندگی از خود بپرسیم . ما می توانیم جایگزین را تصور کنیم، ریسک کنیم  و متعهد به پیدا کردن راه جدید و بهترین راه در زندگی و کسب و 

کار خود باشیم.کودکان همچنین همیشه تمایل دارند که تصمیم بگیرند و نه اجازه. آنها کار  خودشان را به روش خودشان انجام می دهند و این چیزی است که آنها را جذب می کند و به آنها کمک می کند تا پایداری را بیاموزند. به طور مشابه، کارآفرینان قضاوت می کنند و بر آن عمل می کنند. قضاوت و شکست همیشه خطرناک است ، اما قاعده آنها این است که آن را انجام دهند و اگر لازم باشد، شکست را قبول کنند و مشکلات را برطرف کرده دوباره ادامه دهند.

ترس و بی تفاوتی در کارآفرینی

گاهی اوقات این ترس از سرمایه گذاری خود است. که باعث می شود انرژی لازم برای انجام کاری نداشته باشید و قدرت ریسک پذیری را از شما می گیرد  با این حال ما از تعهدات مهم مانند، ازدواج، و تعهداتی که به والدین خود داریم آگاهیم و به خوبی داریم در این زمینه ایفای نقش می کنیم  لذا ما فقط آنچه را که در آنها قرار داده ایم، بیرون می آوریم. بدون تضمین، اما جرقه کارآفرینی در مورد ریسک پذیری و تمایلات باید همیشه وجود داشته باشد. وبدون هیچ ترسی اقدام نمود.

یا گاهی اوقات ترس از شکست و عدم تایید است. با این حال ما می دانیم که زندگی  بی رحمانه دارد ما را به ماشین های اتوماتیک تبدیل می کند. و همه می خواهند با افرادی باشند که واقعا به آنچه انجام می دهند اعتقاد دارند.

گاهی اوقات ما احساس می کنیم که تغییر خیلی دیر است. اما ری کراک در 50 سالگی رستوران زنجیره ای مک دونالد را بنیان گذاری کرد. ابراهیم مازلو (روانشناس انسان‌گرای آمریکایی) تقریبا 60 ساله بود با این که حمله قلبی داشت و سپس به طور ناگهانی متوجه شد که باید واقعا آنچه که در زندگی برایش مهم است و اهمیت دارد دنبال کند .

در حال حاضر، این بدان معنا نیست که زندگی خود را به حالت عادی تغییر دهید. این بدان معنا نیست که راه های سنتی خود را برای انجام کارهای مهم و کنار آمدن با روش های کاملا جدید تغییر بدهید. این بدان معنی است که آزمایش های کوچک با روال روزمره، چیزهایی که ما اغلب فکر می کنیم در سنگ قرار داده شده است ودست یابی به آن سخت است را می توان  فقط با کمی تلاش و آزمایش تغییر داد، و باعث می شود که ما احساس خوبی در زندگی خود داشته باشیم.

تمرین کنید هر روز یک کار جدید انجام دهید . برای مثال  به یک رستوران جدید بروید و خوردن چیزی متفاوت و یا عجیب و غریب را امتحان کنید  به یک کلاس درس نقاشی و یا یک کلاس قایقرانی بروید . یک جفت شلوار زرد روشن را بپوشید هر روز چیز جدیدی را انجام دهید و در خود عادت ایجاد کنید. که هر روز تغییر کنید.جالب است بدانید که برخی از افراد کارآفرین زیاد مسافرت می کنند کسامی هستند که موسیقی غیر معمولی را دوست دارند، کسانی که بازی می کنند و می توانند در تلاش های خنده دار خود شکست بخورند.گزینه های تفریحی، از جمله سفر، می تواند گران باشد. اما شما می توانید وانمود کنید که در شهر خود یک غریبه هستید  و برای بازدید از جاذبه های توریستی به این شهر آمده اید.

بنابر این سعی کنید هر روز حداقل یک قانون را بشکنید.


نظرات
 • poriya
  poriya ۲۵ مرداد ۱۳۹۶ - ساعت ۰۰:۰۷

  مطلب بسیار خوب وتاثیر گذاری بود بازم ازاین متنا بزارید


 • IDaria
  IDaria ۱۳ شهریور ۱۳۹۶ - ساعت ۱۷:۴۷

  راست میگه مطلب سنگین بود کارافرین منظورش ما بود که سالی یه تایپی می ذاریم داخل سایت .... خخخ


 • IDaria
  IDaria ۱۳ شهریور ۱۳۹۶ - ساعت ۱۷:۴۷

  راست میگه مطلب سنگین بود کارافرین منظورش ما بود که سالی یه تایپی می ذاریم داخل سایت .... خخخ


  mirzaie341
  mirzaie341 ۲۰ شهریور ۱۳۹۶ - ساعت ۱۵:۰۳

  لایک


  mirzaie341
  mirzaie341 ۲۰ شهریور ۱۳۹۶ - ساعت ۱۵:۰۳

  لایک


 • توکلم به خداست...
  توکلم به خداست... ۱۷ مهر ۱۳۹۶ - ساعت ۰۹:۲۹

  ممنون ار مطالب ارزشمندتون.


ارسال نظر

برای ثبت نظر لطفاً وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود / عضویت
طراح ایران
 • با وجود طراح ایران به راحتی پروژه های طراحی در هرزمان و مکان به انجام می رسد.
 • طراح ایران یک بستر کارآفرینی بزرگ است که می توانند برای هزاران طراح کارآفرینی ایجاد کند.

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به طراح ایران می باشد. قدرت گرفته از کارایران